مهرداد ناطقی
مهرداد ناطقی

من مهرداد ناطقی هستم با عشق فراوان به دنیای سفر و گردشگری، به دنی...

برای اینکه بهتر بدوم چه منابعی را مطالعه کردم؟

2 سال قبل


برای اینکه بهتر بدوم چه منابعی را مطالعه کردم؟

در این مطلب قصد دارم منابعی که مطالعه کردم تا بهتر بدوم را با شما به اشتراک بگذارم.

من معمولا وقتی در موضوعی نیاز به یادگیری احساس کنم از همه منابع استفاده می کنم. در اینجا هم منابعی مثل کتاب، پادکست، وب سایت و... را مشاهده خواهید کرد.

 

 

کتاب «از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم»

کتاب «از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم»

دویدن از نظر من فلسفه و لذت خاص خودش را دارد. من البته هیچ وقت انتظار نداشتم که با گفتن همین یک جمله طرف مقابلم درک کند و از فردا دویدن را شروع کند. در عوض این کتاب را به او معرفی می کنم. نویسنده این کتاب آقای «هاروکی موراکامی» فلسفه سالها دویدن خودش را خیلی خوب شرح می دهد و به این سوال مهم پاسخ می دهد چرا سالها دویدن را ادامه داده است و چرا باید دوید؟

از طرفی من این کتاب را در دسته کتاب های انگیزشی هم قرار می دهم که می تواند انگیزه دویدن را در شما تقویت کند.

 

 

کتاب راهنمای مقدماتی دویدن

کتاب «راهنمای مقدماتی دویدن»

فرقی نمی کند که سالها می دوید یا می خواهید تازه دویدن را شروع کنید. من این کتاب را به همه پیشنهاد می کنم. شخصا این کتاب را بسیار دوست دارم چون هر آنچه که لازم است بدانید در خود دارد از جمله:

  • آموزش اصول دویدن، تغذیه و مصدومیت ها
  • تجربه های ناب از دیگر دونده ها
  • از همه مهم تر برنامه هایی مثل برنامه پیاده روی، برنامه پیاده روی/دو، برنامه برای سریع تر دویدن، برنامه برای حفظ آمادگی بدنی و برنامه برای مسافت های طولانی و ماراتن

من از برنامه 13 هفته ای پیاده روی/دو این کتاب استفاده کردم و در یک کلام عالی.

از یک کتاب چه انتظاری دیگه ای میشه داشت؟

 

 

پادکست رانیو Runyou

پادکست رانیو Runyou

سهراب و نادا که خودشان اهل ورزش و دویدن هستند تجربه های خودشون رو با ما به اشتراک می ذارن. اما این دو عزیز به همین بسنده نکردن و با افرادی که تجربه ورزش و دویدن دارن گفتگوهای بسیار آموزنده ای انجام میدن. من همه قسمت های این پادکست رو گوش کردم و قصد دارم برم برای دور دوم اما اینبار نکات خوب و آموزنده ای که به اشتراک می ذارن رو یادداشت برداری کنم.

پادکست رانیو رو می تونید از طریق اپ هایی مثل Google Podcast یا Castbox و دیگر اپ های پادگیر گوش کنید.

 

 

وب سایت دویدن عشق است

وب سایت دویدن عشق است

وب سایت دویدن عشق است خودش را اینگونه معرفی کند.

«در سال 1396 تاسیس شد. هدف این وب سایت ارائه مطالب به روز دویدن، ورزش، تغذیه و سلامتی و مطالب پیرامون این شاخه ها است.»

 

تولید محتوا کار بسیار دشواری است. این دشواری رو اونهایی که تولید محتوا می کنند خیلی خوب درک می کنند چون باید مطالب خوب ارائه کنی و سپس استمرار داشته باشی. این دو ویژگی را در وب سایت دویدن عشق است مشاهده خواهید کرد.

در این وب سایت یه سری برنامه های تمرینی و کتاب های فروشی هم وجود داره که پیشنهاد می کنم جهت حمایت از این وب سایت خوب حتما تهیه و استفاده کنید. امیدوارم این وب سایت حالا حالاها به کارش ادامه بده.

 

این منابع در آینده بیشتر خواهد شد چون من هنوز تشنه یادگیری در این زمینه هستم تا بهتر بدوم. پس اگر به منبع خوبی که خودم استفاده کردم و راضی بودم را به این لیست اضافه می کنم. پس این مطلب را ذخیره کنید و گاهی بهش سر بزنید.

از شما می خواهم اگر منبع خوبی سراغ دارید حتما در بخش نظرات ارسال کنید تا با نام خودتان به این مطلب اضافه کنم تا کمک کنیم دویدن برای دیگران ساده تر و لذت بخش تر بشه.

 

امیدوارم روزی یک جای این دنیا چند کیلومتری با هم بدویم...نظرات