بهناز بانی‌راد
بهناز بانی‌راد

بهناز بانی‌راد هستم. متولد ۹ بهمن ۱۳۶۶ در تهران. باستان‌شناس، ایر...

فرشته‌ای از اقیانوس

3 سال قبل


فرشته ماهی‌ها (Anglefish) در اقیانوس‌های اطلس، هند و اقیانوس آرام یافت می‌شود، هر مدرکی که در غواصی در آب‌های آزاد داشته باشید، این یک فرصت خوب است که با یکی از این ماهی‌های محبوب آشنا شوید. جالب است که بدانید فرشته‌ماهی‌ها در آب‌های شیرین نیز وجود دارد.
فرشته ماهی به دلیل شکل باله‌های خود این نام را گرفته است‌ باله‌های آنها مانند بال فرشته ظاهر می‌شود و وقتی سرش را به طرف پایین می‌چرخاند، یک شبح فرشته‌ای دارند. برخی از گونه‌ها دارای باله‌های درخشان هستند که هنگام تاباندن نور غواصی، آن را به زیبایی منعکس می‌کنند.
بسیاری از ماهی‌های فرشته‌ای که غواصان در طبیعت می‌بینند نقره‌ای هستند، اما گونه‌هایی با رنگ‌های مختلف از جمله ملکه ماهی‌ها، ماهی کوتوله و فرشته ماهی امپراتور جوان وجود دارد. دانشمندان معتقدند رنگ و نوارها روی ماهی ممکن است نشانگر موقعیت اجتماعی آن نسبت به سایر ماهی‌های فرشته‌ای باشد! بسیاری از افراد نمی‌دانند که فرشته‌ماهی زنده زا است. زنان به طور همزمان هزار تخم می‌گذارند. زوج در انجام وظایف والدین سهیم هستند، هردو از تخم‌ها محافظت می‌کنند و بچه‌ماهی‌ها را در کنار هم پرورش می‌دهند.نظرات